Контакти

Завідувач відділу інтернет сайту

тел. +38(03257)2-32-39

E-mail:

shahtar_galich@meta.ua

Гаряча лінія

Телефон для звернення громадян та працівників

тел. +38(03257)2-04-59

E-mail адрес для листів гарячої лінії:

lvug-gariacha@meta.ua

Відповіді на звернення можна прочитати в розділі інформація або за вказаним посиланням

Відповіді

Авторизація
Календар
Січень 2013
П В С Ч П С Н
« Лип   Лют »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Архів

По дорученню генерального директора ДП «Львіввугілля» Миколи Клюки інформаційна служба держпідприємства 23 січня 2013 року організувала розширену прес-конференцію зі спеціалістами держпідприємства. Представники ЗМІ регіону «з перших рук» отримали достовірну інформацію про те, яка ситуація з вугільними підприємствами Львівщини сьогодні. Спілкувалися з журналістами перший заступник генерального директора-технічний директор Олег Акімов та провідні спеціалісти апарату держпідприємства – директор з капбудівництва, інвестиційної діяльності та реструктуризації Ігор Купровський, головний інженер цієї дирекції Юрій Ключковський, помічник генерального директора з питань взаємодії з органами влади, ЗМІ та зв᾿язків з громадськістю Микола Мисак, головний геолог Володимир Лазар, головний маркшейдер Андрій Голдаєв, начальник відділу оргструктур та реформування власності Лідія Саволюк.

DSCF3889

- Процес закриття шахт, що вичерпали запаси, є природнім, – розпочав Олег Анатолійович. – Коли тільки розпочинається процес будівництва шахти, відразу ж визначається орієнтовний термін її експлуатації. У нашому басейні вже відпрацювали своє та ліквідовані шахти №1 «Червоноградська», №5 «Великомостівська» та «Бендюзька». Про нагальну ліквідацію шахти «Зарічна», а тим більше шахти «Великомостівська» наразі не йдеться. Запасів на цих копальнях ще років на 5 роботи. А коли вугільне підприємство досягає такої межі, то згідно Постанови Кабінету Міністрів №939 від 27 серпня 1997р. проводиться підготовка техніко-економічного обґрунтування доцільності відпрацювання запасів шахти. Таке обґрунтування підготовлене по «Зарічній» і зараз проходить відповідну експертизу.

DSCF3883Закриття вугільних підприємств – дуже складний процес, а на прикладі шахти «Візейська» можемо побачити, наскільки він ще й тривалий. Ще у 2005 році прийнято рішення про її ліквідацію, але й досі через податкові борги шахти не виведено зі складу ДП «Львіввугілля» у склад «Укрвуглереструктуризації». Всі витрати на утримання «Візейської» (а це 1,5 млн. грн. щомісяця), яка багато років не видає вугілля, досі лежать на плечах держпідприємства, фінансовий стан якого і без того скрутний.

Детально проблемну ситуацію з виведенням шахти «Візейська» з складу ДП «Львіввугілля» прокоментував помічник генерального директора з питань взаємодії з органами влади, ЗМІ та зв᾿язків з громадськістю Микола Мисак:

DSCF3903- Для ліквідації «Візейської» потрібне погодження трьох податкових органів – Державних податкових інспекцій м. Червонограда і Сокальського району та спеціалізованої ДПІ по роботі з великими платниками податків у Львівській області. На жаль, податківці усіх рівнів через накопичені ДП «Львіввугілля» у попередні роки борги перед бюджетом потрібні нам дозволи не надають. Ми вже звернулися з цим питанням напряму в Державну податкову службу України і наразі очікуємо відповідь.\r\nТехнічний директор ДП “Львіввугілля” Олег Акімов детально охарактеризував нинішній виробничий стан ДП «Львіввугілля»:

- Ситуація на сьогодні така: лише на шахтах «Степова» та «Лісова» є низькозольні пласти з якісним вугіллям, а решта шахт працює на високозольних пластах. На шахті «Великомостівська» підготовлені лави по Сокальському пласту, на днях одну з них введуть в експлуатацію. Якщо обладнаємо технікою і решта, то шахта стане прибутковою. Про яке закриття йде мова?! Після аварії стабільно працює «Межирічанська». На «Відродження» є оконтурені дві лави, але ще мінімум 2 млн. грн. потрібно, щоб розпочати їх експлуатацію. Внутрішні резерви вичерпано. Тому проходка працює, а вугілля на-гора не йде. На шахті «Лісова» зараз йде на-гора низько зольне вугілля з лав №171 та №189. Дуже збитковою є шахта «Зарічна» – стара техніка та складні гірничо-геологічні умови даються взнаки і тонна твердого палива з цієї шахти обходиться у 3,5-7 тис. грн. (притому, що середня ціна при бузького вугілля 1,5 тис. грн. за тонну). Шахта «Степова» мала б бути лідером, але запуск 134-ої лави з великими запасами палива профінансовано лише на 25 відсотків. Те ж саме і на «Червоноградській» – готова до експлуатації лава №561, але немає необхідної техніки. Потрібні кошти на обладнання. У нас є підготовлені кілька перспективних лав, але через брак техніки запустити їх до роботи власними силами ми не можемо.

До того ж збагачувальна фабрика ПАТ «Львівська вугільна компанія» знову зупинила роботу – борг за електроенергію, яку проплачує ДП «Львівугілля» в рахунок оплати послуг із збагачення гірничої маси, сягнув 2 млн. грн. А цільових коштів на оплату держпідприємство з початку року не отримувало. Взагалі проблеми ЦЗФ носять і суто технологічний характер: потужності підприємства розраховані на переробку об᾿ємів гірничої маси, що в кілька разів перевищують ті 4-5 тис. тонн, які наші шахти видобувають щодоби. Тож збалансувати роботу фабрики вкрай складно. Отож, нині видобуту гірничу масу усі шахти відвантажують на аварійні склади, де сумарно вже накопичилося 150 тис. тонн твердого палива. Добротвірська ТЕС, яка належить ПАТ «ДТЕК «Західенерго», відмовляється брати наше вугілля. І це проблема не лише місцева: усі 13 державних вугільних підприємств України не мають достатнього ринку збуту гірничої продукції. І вирішувати це складне і болюче питання треба на всеукраїнському рівні.

А адміністрація ДП «Львіввугілля», профспілки, місцева влада зосереджують зусилля і наполягають на тому, щоб шахти працювали, робочі місця зберігалися, а наш ВУГІЛЬНИЙ регіон живий.

Марія ЛУЦЕНКО

Фото Олександра ХАРЛАМОВА