Контакти

ДП «Львіввугілля»

вул. Б. Хмельницького 26, м.Сокаль, Червоноградський р-н, Львівська обл., Україна, 80001

E-mail: lvug@bis.net.ua

тел. +38(03257)2-32-39

Гаряча лінія

ПОВІДОМИТИ ПРО КОРУПЦІЮ

Телефон для звернення:

+38(03257)2-04-59

Календар
Лютий 2014
П В С Ч П С Н
« Січ   Бер »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728  
Авторизація
Архів

На вугільних підприємствах України встановлюють вітчизняну вдосконалену уніфіковану систему диспетчерського контролю і автоматизованого керування гірничими машинами і технологічними комплексами (УТАС), яка гарантує безпеку праці шахтарів і високо оцінена на міжнародному рівні.

Цей інноваційний проект у Львівсько-Волинському басейні реалізовано на шахті «Червоноградська». А нещодавно державна комісія на чолі з першим заступником голови Держгірпромнагляду України В. Шайтаном прийняла в промислову експлуатацію модернізовану УТАС на шахті «Степова». Модернізацію УТАС здійснено за бюджетні кошти у рамках двосторонньої угоди між ДП «Петровський завод вугільного машинобудування» і Держгірпромнаглядом.

На шахті «Степова» УТАС запроваджено в листопаді 2008 р. До модернізації вона виконувала лише функції на відображення показників датчиків метану, кількості повітря, здійснювала контроль за виробничими процесами. Це дало змогу попередити низку аварій, нештатних ситуацій тощо.

Оновлена та вдосконалена УТАС має значно більше функцій і можливостей, контролює близько 90 % виробничих процесів, гарантує гірникам безпечну і стабільну роботу та працює на відключення пристроїв, показує місцезнаходження кожного гірника, а у разі аварійної ситуації автоматично визначає безпечний шлях для виходу людей із критичної ділянки, фіксує порушення параметрів безпеки і автоматично її відключає. Потужна аналітична підсистема видає прогноз, який попереджає аварію, підвищує ефективність керування технологічними процесами та виконання плану ліквідації аварій через можливості прийняття рішення на основі отриманої достовірної та цілковитої інформації про стан навколишнього середовища і всього підземного й поверхневого гірничошахтного устаткування, розширює функції підсистем контролю навколишнього середовища шахти тощо. Усі дані надходять на монітори диспетчерського пункту шахти, директору, головному  інженеру, інспектору Держгірпромнагляду.

Діючу УТАС можна постійно вдосконалювати, не змінюючи її базову структуру. На шахті «Степова» планують ввести підсистему, яка б контролювала якість вугілля.

Найближчим часом системами УТАС буде оснащено 150 вугільних підприємств України, в тому числі й шахти Львівщини.

 

О. АКІМОВ, технічний директор – перший заступник генерального директора ДП «Львіввугілля»

І. КРОКОШ, головний інженер шахти «Степова»