Сьогодні ситуація у державному вугільному секторі залишається напруженою. Відповідно, і настрої в шахтарських колективах – мінливі. З багатьма питаннями гірники звертаються насамперед до профспілкових лідерів своїх підприємств.
Щоб спільно розібратися з поточними планами та найближчими перспективами, обговорити актуальні питання, а це передусім терміни виплати заробітної плати, голови первинок Львівської територіальної організації Профспілки вугільників України ініціювали зустріч з т.в.о. генерального директора Олегом Акімовим.
Спільна нарада відбулася 15 жовтня в адмінбудівлі ДП «Львіввугілля» за участі апарату управління держпідприємства, керівників ВП «Управління якості контролю та стандартів» Ірини Наливайко та ВП «Вуглезбут» Олександра Мітрухіна.
Основна тема – інформація щодо виділених Кабінетом Міністрів України коштів на погашення заборгованості шахтарям держшахт в сумі 1 млрд грн. Проте, як поінформував Олег Акімов, щоб кошти надійшли у ДП «Львіввугілля», потрібен час. Якщо в четвер Верховна Рада України проголосує за виділення цих коштів, то наступний крок – за Міненерго та Мінфіном, де створюється та збирається комісія з розподілу коштів, ухвалює відповідне рішення, а потім кошти поступають у Держказначейство, згодом – у місцеві відділення і на особові рахунки працівників. Отже, навіть при оперативному режимі вирішення питань, який анонсує влада, з дотриманням усіх законодавчих вимог, кошти надійдуть в наше держпідприємство не раніше 28 жовтня. Якщо буде порушення термінів на будь-якому етапі процедури, то коли надійдуть кошти – прогнозувати неможливо.
Друге джерело надходження коштів на зарплату – від реалізації вугільної продукції. ДП «Львіввугілля» працює по прямих договорах з «Центренерго» по передоплаті. На сьогодні, згідно з договором, держпідприємство відвантажує вугільну продукцію в рахунок попередньої оплати, яку отримали раніше та з якої нараховано 46% заробітної плати за серпень. На сьогодні є борг по відвантаженню вугільної продукції 40 млн. грн., при щоденному відвантаженні вугілля на 5 млн. грн., борг буде перекритий 24 жовтня поточного року. І тільки після погашення боргу, можна отримати наступну суму коштів, як попередню оплату за відвантажене вугілля. Попри це, перший керівник держпідприємства веде перемовини з «Центренерго» щодо виділення частини коштів від реалізації на закриття заробітної плати.
Крім того, Олег Акімов зауважив, що вкрай необхідні кошти для закупівлі обладнання на нові лави на шахтах «Межирічанська», «Червоноградська», «Степова» для стабілізації виробничої ситуації загалом.
Після жвавої і гострої дискусії присутні визначилися щодо подальших дій – потрібно ініціювати зустріч з головою Львівської ОДА Маркіяном Мальським, викласти йому програму розвитку і подальшої роботи ДП «Львіввугілля», щоб очільник області, в свою чергу, організував зустріч керівників шахт та профспілківців з Прем’єр-міністром України. Адже настрої у шахтарських колективах знову радикальні, і профспілка вугільників готова до протестних акцій у Києві.
Прес-служба ДП “Львіввугілля”