Відокремлений підрозділ

“Оздоровчо-лікувальний комплекс «Ровесник»

ДП “Львіввугілля”

80080, Україна, Львівська обл.,

Червоноградський р-н, с. Комарів

Тел. (03249) 2-55-45, 2-31-13

E-mail: rovesnyk@bis.net.ua

 

В.о. директора – Геряк Анна Ярославівна

 

Оздоровчо-лікувальний комплекс «Ровесник» державного підприємства «Львіввугілля» знаходиться у хвойно-дубовому лісі за 15 км. від м. Червонограда по трасі Львів-Сокаль.

Заснований в 50-х роках і розвивався та розширював свої лікувально-профілактичні потужності паралельно із пуском в експлуатацію шахт.

ОЛК «Ровесник» – це потужна оздоровниця на теренах Львівщини, розрахована на 450 місць. Сучасна лікувальна база, чисте повітря, домашній затишок в спальних корпусах, висококалорійне, смачне харчування приваблюють сюди відпочиваючих. За роки роботи «Ровесника» тут поправляли та поправляють своє здоров’я шахтарі та члени їх сімей, а також мешканці сусідніх областей України, громадяни з інших країн. Свідченням цього є факт, що про досвід роботи заслуховували на парламентських слуханнях у стінах Верховної Ради України у лютому 2011 року.

Колектив неодноразово виходив переможцем серед аналогічних лікувальних закладів. Влітку та в осінньо-зимовий канікулярний час ОЛК «Ровесник» приймає на відпочинок понад 600 дітей та створює всі умови для їх відмінного відпочинку. При потребі діти приймають ті чи інші процедури.

На час літніх канікул в ОЛК «Ровесник» відпочивають та оздоровлюються не тільки дорослі, а й дітвора. З дітьми працюють досвідчені працівники педколеджів, шкіл. Приїжджають діти відповідно до складеного графіку заїздів та розселяються відповідно до своєї вікової категорії. Для відпочинку дітей заплановані екскурсії, різноманітні спортивні змагання, цікаві розважальні конкурси та ігри, дискотеки, гуртки.

Організовуються відпочинкові (14 днів ) та санаторні зміни (21 день). Діє програма денного перебування дітей в «Ровеснику» «Поки мама на роботі».

Умови для успішного лікування та відпочинку створює місцевість, де розташований «Ровесник». Змішана лісова зона до якої примикає паркова зона, впорядкована маршрутами теренкур 1,2 ступенів складності. Неподалік озеро з альтанкою на острові, де відпочиваючі залюбки організовують рибну ловлю чи просто відпочивають.

На території розміщені 2 спортивні майданчики, волейбольна, баскетбольна, гандбольна площадки, тенісні корти, настільний теніс, шахи, шашки та інше.

До послуг відпочиваючих велосипеди, лижі, санчата, рибальське та спортивне знаряддя.

На території побудована капличка сестер-Мироносиць, котра стала духовним центром «Ровесника».

ОЛК «Ровесник» не тільки оздоровлює, лікує, але й бере участь в організації і проведенні ділових зустрічей, семінарів, конференцій.

Графік заїздів в ОЛК «Ровесник» – гнучкий. На час переривання лікування із-за поважних причин  продовжується термін лікування. Разом із путівками реалізуються і курсівки на лікування.

В ОЛК «Ровесник» широко застосовуються як медика­ментозні, фізіотерапевтич­ні, так і природні фактори лікування.

Показання для лікування:

Захворювання печінки та жовчо-вивідних шляхів.

Захворювання ЛОР-органів та ендокринної системи.

Захворювання опорно-рухового апарату.

Хвороби центральної та периферичної нервової системи.

Хвороби серцево-судинної системи.

Хвороби органів дихання.

Хвороби шлунково-кишкового тракту.

При вищезгаданих показаннях відпочиваючі отримують:

-  бальнеологічне лікування (ванне відділення де відпускаються 14 різновидностей ванн, лікувальні душі, плавальний басейн);

-  масаж (ручний та механічний);

-  електролікування (високо- та низькочастотні опромінення, світлолікування);

-  спелеотерапія (соляна шахта із застосування Солотвинських солей на 9 кушеток);

-  озокеритолікування, грязелікування, гальваногрязева терапія, болюсотерапія;

-  гірудотерапія (лікування п’явками);

-  фітотерапія (лікувальні чаї, лікування мінеральними водами («Моршинська», «Лужанська», «Поляна квасова»);

-  киснева терапія (кисневі коктейлі, інгаляції);

-  кишкові зрошення настоями трав, мінеральними водами;

-  сауна, фітосауна;

-  ЛФК, 2 маршрути теренкури, психотерапія, аеротерапія;

-  іпотерапія;

- апітерапія.

В ОЛК «Ровесник» створені всі умови для змістовного відпочинку. До послуг відпочиваючих – бібліотека з 10-тисячним книжковим фондом. В години дозвілля можна відвідати кіноконцертний зал. На території знаходяться літні майданчики, проводяться дискотеки, танцювальні вечори. Власним автобусом організовуються поїздки на екскурсії в Почаїв, Крехів, Львів, Олеський замок, Берестечко.

Харчування в Ровеснику 3-х разове (для дітей 5-ти разове). Проводиться харчування у 3-х затишних залах. Обслуговують відпочиваючих високо­кваліфіковані, ввічливі офіціанти. Практи­куються в меню страви на замовлення. В раціон харчування входять продукти як і з власного допоміжного господар­ства, теплиці, так і з виробів промислового виробництва, молочні продукти, фрукти, соки.

Для тих, хто потребує дієтичного харчування – готуються дієтичні страви.

На території функціонують два 3-х поверхові та один 4-х поверховий корпуси, а також двадцять 2-поверхових котеджів.

Кімнати для відпочиваючих – 2-х та 3-х місні з усіма комунальними зручностями. Всі приміщення забезпечені подачею холодної та гарячої води. На території працює кіоск з предметами першої необхідності, а також напоями та кондитерськими виробами.

Відновити рівень фізичного розвитку можна під керівництвом досвідчених інструкторів в спортивному залі «Ровесника» (міні-футбол, волейбол, баскетбол, гандбол), басейні та в сучасно обладнаному тренажерному, тенісному залі, а також в більярдній.