Курс на застосування прогресивних і здешевлених технологій взяли на шахті “Степова”, де директором молодий і енергійний гірничий інженер Ярослав Шаварський. Останнім часом тут відбуваються суттєві зміни в організації праці та виробництва. Зростають темпи проходження гірничих виробок і вуглевидобутку.
Зрозуміло, що позитивних результатів неможливо досягти без новітньої технологічної політики. Зокрема, уже найближчим часом на шахті почнуть застосовувати замість аркового анкерне кріплення. За словами головного маркшейдера “Степової” Олега Атаманюка це дозволить зменшити грошові витрати, збільшити обсяги проходки, забезпечити надійність та довготривалість гірничих виробок.
На шахті йде активна підготовка до застосування цієї прогресивної новинки. Фахівці підприємства на чолі з директором Ярославом Шаварським уже побували на шахті “Павлоградська”, що в Дніпропетровській області.
- Тут,- додає Олег Вадимович,- уже не один рік застосовують анкерне кріплення і досягли певних успіхів: середнє просування гірничих виробок становить 250 метрів на місяць.
Сприяють у впровадженні на шахті “Степова” анкерного кріплення і працівники інституту геотехнічної механіки імені Полякова Олександр Пруковський і Віктор Хворостян. Вони провели на підприємстві навчання та встановили що: для кріплення наших виробок потрібно від 5 до 7 анкерів на 0,8 погонних метра. Час буріння одного анкера становить близько 40 секунд. Досилання анкера в донну частину – 40 секунд і зчеплення анкера з гірським масивом за допомогою полімерної речовини 30 секунд. Тому потрібно близько 2 хвилин для закріплення одного анкера.
Для оснащення одного забою анкерним кріпленням потрібно від 57 до 60 тис грн. (з резервом). Вартість одного метра проведення гірничої виробки анкерним кріпленням становитиме до тисячі гривень. В порівнянні: 1 комплект аркового кріплення (2 стійки, 1 верхняк, 3 стяжки і 7 хомутів) становить 3500 грн. Тому лише по прохідницьких забоях це в 3,5 рази дешевше.
Наразі “Степова” очікує на поступлення анкерного кріплення і готова до його впровадження.
Володимир ЗІНЧЕНКО