Контакти

ДО ДЕЯКИХ РОЗДІЛІВ САЙТУ ІНФОРМАЦІЯ

ТИМЧАСОВО

ОБМЕЖЕНА

E-mail: lvug@bis.net.ua

тел. +38 050 3150615

+38 093 4954095

Календар
Жовтень 2014
П В С Ч П С Н
« Вер   Лис »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Архів

turmanov-viktor-ivanovich-webНе допустити масове і необґрунтоване закриття вугільних шахт. З таким закликом голова Укрвуглепрофспілки, народний депутат Віктор Турманов звернувся до Президента України Петра Порошенка.

У цей непростий для країни час шахтарські колективи всіх регіонів з великим обуренням сприйняли інформацію відносно ліквідації вуглевидобувних підприємств, що діяли, і подальших планів уряду із цього приводу, сказано у відповідному обігу.

Річ у тому, що Міністерством енергетики і вугільної промисловості України з метою скорочення витрат державної підтримки вуглевидобувних підприємств відпрацьована програма по закриттю і консервації більш ніж 50-ти шахт, що діють. Велика їх частина має значні промислові запаси вугілля, яке напередодні зими украй необхідне для забезпечення енергетичної незалежності країни і створення нормальних умов життя громадян України.

Перший крок в цьому напрямі вже зроблений – це проект розпорядження уряду «Про ліквідацію деяких збиткових вуглевидобувних підприємств, які зупинили свою виробничу діяльність унаслідок ведення бойових дій на територіях Донецької і Луганської областей». Документом передбачено закриття 14 шахт (4 – в Донецької області і 10 – в Луганській) унаслідок того, що вони або зруйновані в ході проведення АТО, або знаходяться на окупованій території і не підлягають відновленню.

Віктор Турманов уточнив, що обстеження даних об’єктів не проведене, як і не дана оцінка міри пошкодження цілісних майнових комплексів запропонованих до ліквідації шахт. Аналіз і порівняння витрат бюджетних коштів, необхідних як для закриття, так і для відновлення роботи цих підприємств не зроблений. Крім того, не знаходить пояснення і те, що програмами передбачено не лише закриття тих, що зупинили роботу у зв’язку з проведенням бойових дій шахт Донбасу, але і шахт Львівсько-Волинського басейну. Хоча серед них є підприємства, що стабільно працюють на даний момент, з промисловими запасами не на один рік.

Тобто реструктуризація вуглевидобувної галузі на даний момент розглядається виключно з економічної точки зору – з метою скорочення об’ємів бюджетного фінансування, сказано в обігу. Профспілка працівників вугільної промисловості України не погодила проект даного розпорядження, тому що підхід кампанії до такого важливого питання, може привести до наслідків, порівнянних з катастрофою як екологічного, так і економічного характеру.

«Дивує і те, що не розглядаються варіанти відновлення і підвищення вуглевидобування на вказаних підприємствах і можливе використання вугілля як сировини для підприємств по газифікації, яке украй необхідне для поліпшення паливно-енергетичного балансу країни», – відмічено в обігу.

Не викликає сумнівів і те, що продовження вуглевидобування дозволить попередити соціально-демографічний занепад великих регіонів і дасть можливість більш ніж 50 тисячам шахтарів і ще більшій кількості працівників суміжних професій плідно працювати в ім’я світу і спокою, підвищення добробуту України. Віктор Турманов звернувся до Президента з проханням не допустити украй незваженого масового закриття шахт, наслідками якого може стати соціальна і екологічна катастрофа, а також подальше загострення соціально-політичної ситуації в країні.

З метою усестороннього аналізу і ухвалення вивіреного остаточного рішення по виведенню шахт з експлуатації і перспективам реструктуризації вугільної галузі Віктор Турманов звернувся з проханням доручити уряду провести додатковий розгляд даного питання із залученням галузевих науково-дослідних інститутів, виробничих фахівців всіх напрямів, а також представників органів місцевої самоврядності і галузевих профспілок.

За матеріалами сайту «Укрвуглепрофспілки»