Контакти

ДО ДЕЯКИХ РОЗДІЛІВ САЙТУ ІНФОРМАЦІЯ

ТИМЧАСОВО

ОБМЕЖЕНА

E-mail: lvug@bis.net.ua

тел. +38(03257)2-32-39

Гаряча лінія

ПОВІДОМИТИ ПРО КОРУПЦІЮ

Телефон для звернення:

+38(03257)2-04-59

Календар
Жовтень 2014
П В С Ч П С Н
« Вер   Лис »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Авторизація
Архів

овчінніков павло вітПавло ОВЧІННІКОВ, директор шахти “Відродження”, заслужений шахтар України:

- Познайо­милися  ми  з  Сергієм Ру­­­денком  у  1974 році  в Дніпропет­ров­сь­кому гірничому інституті. Ми, два зем­ляки, були студентами прес­тиж­ного вузу.  Відразу відмітив, що Сергій – людина щира, пряма, від­крита та надій­на. Так склалася доля, що кро­куємо по життю поруч і за со­рок років, що спілкуємось, він не втра­тив цих якостей.

З середини 80-х років минулого вже сторіччя ми працювали на одній шахті. Спочатку на різних вуглевидо­бувних дільницях, потім на одній, пос­ту­пово набиралися досвіду, от­ри­мували свої виробничі уроки, долали кар’єрні сходинки. Завжди підтримували міцні товариські стосунки:  тут і спільні студентські роки, і схожість поглядів на життя, і, зрештою, осо­биста приязнь. Коли я очолив ко­лек­тив шахти  № 4 “Великомостівсь­ка”, Сергій Євсейович став на­чаль­ни­­ком дільниці з видобутку вугілля.

На початку 2000-х на шахту для експлуатації у  лаві № 304 нам дали новий комплекс 1К101 УД. Відпрацьо­вувала лаву дільниця Руденка. Від­разу стало зрозуміло, що цей тип тех­ніки конструктивно не підходить для використання  в  місцевих гірничо-геологічних  умовах, але якщо комп­лекс вже купили, треба ним відроб­ляти лаву. Як говориться, ми у цій ла­ві просто жили. Поломки, простої, на зміну йшли не завжди з  настро­єм… Додайте до цього ще й  постійні за­трим­ки з виплатою зарплати. Ба­гато хто з шахтарів опустив руки, по­ча­ли переводитися на інші шахти. Ось тут і проя­вився справжній харак­тер Сер­гія Руденка, його вміння впер­то йти до мети і організувати свій ко­лектив. По 2-3 зміни у лаві, а інколи по кілька діб, він особистим прикла­дом не да­вав зневіритися гірникам. У такому режимі він жив кілька років. Усім у лаві працювалося впевненіше, адже бачили, що начальник разом з колек­тивом, разом з робітниками пе­режи­ває усі негаразди і радіє кожній тонні, що йде на-гора. І зрештою наван­та­ження на лаву досягло 1000 тонн на добу  – відмінний  результат! – і  увесь стовп було відпрацьовано.  Зго­дом були нагороди, багато гірників ста­ли кавалерами шахтарсь­ких від­знак, а Сергій Руденко у 2004 році – заслуже­ним шахтарем України, за три роки – Героєм України. Притому не зазнався, немає в ньому зверхнос­ті, охоче спіл­кується  з  колегами  і  від­кри­тий  для усіх.  Якщо така людина, як Руденко, матиме можливість зро­бити добро для свого рідного краю, він нею скористається. Просто не зможе інакше-характер у нього такий.

Фото Олександра ХАРЛАМОВА