Контакти

ДО ДЕЯКИХ РОЗДІЛІВ САЙТУ ІНФОРМАЦІЯ

ТИМЧАСОВО

ОБМЕЖЕНА

E-mail: lvug@bis.net.ua

тел. +38(03257)2-32-39

Гаряча лінія

ПОВІДОМИТИ ПРО КОРУПЦІЮ

Телефон для звернення:

+38(03257)2-04-59

Календар
Березень 2016
П В С Ч П С Н
« Лют   Кві »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Авторизація
Архів

IMG_5608Автор зі Львова Олександр Зімба — заслужений тренер України з важкої атлетики почав писати і видавати дитячі книжки у доволі зрілому віці. А спонукали його до цього внуки, власне, сам виявив бажання потішити рідну кровинку. Їх у п. Олександра — четверо: Євген, Максим, Олександр і Вікторія. Про таких кажуть: “Багатий дідусь!”. Додамо, що ще й люблячий, турботливий, завжди вміє розвеселити і щось цікаве, захоплююче розповісти. Спочатку віршовані і прозові казки розповідав онукам усно, потім розповіді записував на папері і клав у шухляду, допоки відомий львівський письменник Микола Петренко й директор видавництва “Ліга-Прес” Станіслав Дикий не переконали автора видати ці твори у “книжковому форматі” (цитата дослівна), бо їх цікаво буде прочитати й іншим діточкам.

Хто-хто, а юні читачі з Червонограда — відвідувачі міської дитячої бібліотеки у цьому переконалися. У фондах книгозбірні є понад десяток збірочок Олександра Зімби, а всього їх в автора — 22. Постійними героями його творів є Бровко і Мурчик — реальні песик і котик, за якими письменник довго спостерігав і врешті-решт зробив персонажами своїх казок – “Родинна казка”, “Особливий дитсадочок”, Не такий вже вовк страшний”, “Акули в Одесі”, “Пригоди на Марсі”… Окрім українською, Бровко і Мурчик (друзі — нерозлий вода) заговорили до діточок ще й англійською. Це завдяки перекладам Дарії Довбиш. А щоб книжечки вийшли оригінальнішими, яскравими та барвистими (як і годиться для дитячого видання), постаралися художники та дизайнери Оксана Мазур, Ірина Маршаленко, учні львівських шкіл. Вони – повноправні співавтори!

…І ось щаслива мить. Олександр Зімба разом з директором видавництва “Ліга-Прес” Станіславом Диким, поетесою Оксаною Легуцькою-Карнагою, художниками завітали у Червоноград, у дитячу міську бібліотеку, де на них вже чекали читачі-школярі. Представила гостей заступник директора централізованої бібліотечної системи по роботі з дітьми Надія Дуда. А далі відбулася невимушена розмова автора з читачами.

Олександр Зімба розповів дещо про себе, світ захоплень, вподобань, про те, як йому пишеться, що і хто дає наснагу (звісно, малеча, і не тільки вже внуки), про функціонування заснованого ним видавництва “Вісім лапок”, бо у Бровка та Мурчика на двох якраз вісім лапок, й аналогічного сайту, куди можна надсилати фото своїх домашніх улюбленців, а за кращі роботи ще й отримати призи.

Те, що розмова вийшла цікавою, захоплюючою, свідчать самі запитання з аудиторії. Наприклад, автора змусили “зізнатися”, що і в шкільні роки він пробував щось писати, але про літературну стезю не мріяв. Далі — спорт (він і тепер його не полишає, принаймні, регулярно займається у тренажерному залі, хоча наближається до свого 70-ліття), тренерська робота, тому до писання якось не доходило. Але завжди багато читав, книжки буквально “ковтав”. Порадив багато читати й учням.

Чимало віршів Олександра Зімби покладено на музику (композитор — Вікторія Бондаренко). Завдяки ноутбуку присутні могли побачити і почути, як їх виконують діти — вихованці мистецьких студій, учасники самодіяльних гуртів. Деякі з пісенних творів транслювалися по Львівському телебаченню. А одна з пісень, написана у стилі рок-н-рол, яку виконує дитячий ансамбль пісні і танцю “Горицвіт” (у ньому танцює внучка п. Олександра — Вікторія), враз заполонила присутніх у читальній залі — вони таки підтанцьовували.

Участь у зустрічі взяли й слухачі Червоноградського відділення МАЛіЖу та його керівник, поетеса Наталія Кічун-Лемех. З ними навіть відбулася окрема кулуарна розмова письменника про літературу, таємниці творчості. Гість щиро порадів за успіхи червоноградських маліжан і побажав їм творчої наснаги.

Тарас ЛЕХМАН, журналіст

На фото: Червоноградські маліжани з Олександром Зімбою.