Контакти

ДО ДЕЯКИХ РОЗДІЛІВ САЙТУ ІНФОРМАЦІЯ

ТИМЧАСОВО

ОБМЕЖЕНА

E-mail: lvug@bis.net.ua

тел. +38(03257)2-32-39

Гаряча лінія

ПОВІДОМИТИ ПРО КОРУПЦІЮ

Телефон для звернення:

+38(03257)2-04-59

Календар
Вересень 2016
П В С Ч П С Н
« Сер   Жов »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Авторизація
Архів

DSCF3390Майстер-підривник – одна із найнебезпечніших та найшановніших професій  на вугільному підпри­єм­стві. Лише досвідченим гірникам до­віряють прокладання підземних ма­гістралей буропідривним спосо­бом у замкненому просторі шахти.

Вже понад десять років Петро ЩЕР­­БА (на фото) виконує цю відпо­ві­дальну роботу на шахті “Лісова”.

- Ніколи не гадав, що буду шахта­рем, – говорить Петро Федорович, -  я народився на Рівненщині, зростав на Волині, усі в родині -  аграрії, батько був головою  колгоспу. Але, як-то ка­жуть, бачить Бог з неба, що кому треба. У 1998 році прийшов на шахту “Лісова” прохідником. А  у 2005-му  начальник дільниці ВіТБ Іван Лапкевич та тодішній начальник дільниці буропідривних ро­біт Володимир Бас загітували мене йти на курси майстрів-підривників. Так з тих пір і працюю.

 Зараз буропідривні роботи на “Лі­совій”  ведуться під керівництвом гір­ни­чого інженера Андрія Пар­хоменка. Діль­ниця монтажу-демон­тажу у серпні проходить розрізну піч лави №117, де є потреба пробивати зем­­ну глибочінь за допомогою вибухів­ки.

Робота підривника суворо контро­лює­ться. Перед кожним спуском – обо­в’язковий медогляд. Отримав наряд – і на склад, за вибухівкою та спецоб­лад­­­­нан­­ням. Усі матеріали  видаються та зда­ються під підпис. У підготовлені шпу­ри за­кладається вибухівка, пат­рони, де­то­натори, гідропатрони,мон­тує­т­ь­ся елект­рична мережа до пере­но­с­ного дже­рела електричного струму. Кілька­разово пе­ревіряються показники газу метану та цілісність мережі. За першим сигналом майстра-підривника гірничий майстер відводить усіх праців­ників на безпечну відстань – не менше150 м від місця вибуху, обов’язково  на  свіжий стру­мінь по­­­вітря, за водяний заслон. Тод­і вико­ну­ється вибух. Разом з  гірни­чим  майст­­ром  перевіряється стан ви­робки піс­ля перевітрювання. Якщо все гаразд – за сигналом підхо­дять робітни­ки розчи­щати брили вугіл­ля та породи. Усі етапи роботи – суворо регла­мен­то­в­ані спеціа­льними інструк­ція­ми. Паспорт гірничої виробки дотри­му­ється стовідсотково. Відпові­даль­ність велика – на­самперед за безпеку колег-гірників, тому й дріб­ниць немає. “Сім раз  від­міряй – один раз  відріж”- це якраз про БВР. Що два роки в Уч­бово-курсовому комбінаті майст­ри-під­рив­ники підтверджують свою квалі­фі­кацію.

- На шахті всього вісім підривників, – розповідає Петро Щерба, – і двоє з них – Роман Олійник та Юрій Данилюк зараз мобілізовані та служать на Сході країни, розміновують поля, про них була стаття у  березневому  “Гірнику”.  Лев  Гу­лько вже відслужив та повернувся до робо­ти. Добрі  спеціалісти  Богдан Бас, Ва­силь Калька, Роман Яремчук, Ігор Ма­рідко, дуже сумлінні завідуюча під­зем­­ним складом вибухових матеріа­лів Люд­мила Прокопик, роздавальниці Оль­га Курка та Галина Квасниця. Ко­лектив у нас дуже дружний, і це говорю не для крас­ного слівця – й справді на зміну щодня йду з настроєм.

Марія ЛУЦЕНКО

За матеріалами газети «Гірник»