Контакти

ДП «Львіввугілля»

E-mail: lvug@bis.net.ua

тел. +38(03257)2-32-39

Гаряча лінія

Телефон для звернення громадян та працівників

тел. +38(03257)2-04-59

E-mail адрес для листів гарячої лінії:

lvug-gariacha@meta.ua

Відповіді на звернення можна прочитати в розділі інформація або за вказаним посиланням

Відповіді

Авторизація
Календар
Жовтень 2016
П В С Ч П С Н
« Вер   Лис »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Архів

прозоро1 квітня 2016 р. набрав чинності Закон України “Про публічні закупівлі” для центральних органів виконавчої влади та замовників, що здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, а з 1 серпня поточного року – для всіх інших державних замовників. Даний Закон про закупівлі  прийнятий з врахуванням  відповідних директив Європейського Союзу. Таку реформу у сфері публічних закупівель можна вважати прикладом успішних змін в країні. Основана мета реформи – суттєве зниження корупції під час закупівель за публічні кошти, досягнення максимальної ефективності та економії.

Ключовою новацією цього закону є обов’язковість проведення закупівельних процедур через електронну систему ProZorro. Використання системи є обов’язковим для всіх закупівель вартістю від 200 тис. грн. для товарів і послуг, та від 1,5 млн. грн. – для робіт. Якщо предмет закупівлі має вартість від 50 тис. грн. до 200 тис. грн., то замовник зобов’язаний або провести закупівлю через систему, або завантажити в систему детальний звіт про закупівлю. Важливим аспектом проведення закупівель через електронну систему є те, що уся процедура відбувається в автоматичному режимі, тобто інформація про учасників залишається закритою для замовника до моменту завершення аукціону. Суть електронного аукціону полягає в повторювальному процесі зниження цін з урахуванням показників інших критеріїв оцінки за математичною формулою, визначеною в методиці оцінки. Аукціон відбувається в інтерактивному режимі реального часу у три етапи.

Переконувати у ефективності використання системи електронних закупівель вже немає потреби, адже ті замовники, які фактично скористалися системою ProZorro, змогли заощадити до 20 і більше відсотків державних коштів.

Громадський контроль за публічними закупівлями здійснюється шляхом вільного доступу громадськості до електронної системи закупівель. Головний принцип системи ProZorro – «всі бачать все». Тепер бажаючий може дізнатися хто, що і як закуповує за кошти платників податків. До прикладу, пересічний громадянин можете відстежити, що саме закуповує підприємство, районна поліклініка чи школа, до якої ходять його діти. Крім того, система Prozorro здобула міжнародне визнання та показала всьому світу, що позитивні зміни в Україні вже є, і що ми на вірному шляху в подоланні корупції.

Наталія Вавринчук,

начальник договірно-правового відділу ДП «Львіввугілля»