Генеральний директор ДП «Львіввугілля» Андрій Дяченко 21 квітня зустрівся з представниками Спеціальної Моніторингової Місії ОБСЄ у Львові.
Іван Дудак, міжнародний спостерігач СММ ОБСЕ, громадянин Чехії та Артур Плесак, помічник – перекладач, прибули в держпідприємство з метою аналізу ситуації щодо впливу економічної блокади на Сході України на роботу підприємств енергетичної сфери, зокрема на стан Державного підприємства «Львіввугілля».
Андрій Павлович стисло розповів про структуру «Львіввугілля», основні напрямки роботи і наголосив, що підприємство працює на газовій групі вугілля, основними споживачами якої є Добротвірська та Бурштинська ТЕС, куди і відвантажується видобуте з львівських шахт вугілля. Тому ситуація з блокадою на Сході країни не вплинула на поточну роботу гірників Прибужжя. Ця блокада має вплив на загальнодержавний енергоринок, а саме на ті ТЕС, які працюють на антрацитовій групі вугілля.
- Але в зв’язку з ситуацією на Сході, щоб не втратити енергоринок, держава сьогодні зацікавлена в збільшенні видобутку газової групи вугілля. Зокрема, виділяються кошти на переоснащення очисних вибоїв, що дає можливість оновити застаріле шахтне обладнання, відремонтувати його та нарощувати обсяги вуглевидобутку, – підсумував генеральний директор.
Також говорили про умови праці шахтарів, техніку безпеки у вибоях, заробітну плату. Не обійшли увагою й тему бойових дій в зоні АТО. Андрій Павлович розповів представникам СММ ОБСЄ, що шахтарі - свідомі патріоти, не тільки щодня спускаються у вибої, зберігаючи енергетичну незалежність нашої держави, а й мужньо відстоюють цілісність України на східних кордонах. 320 працівників відокремлених підрозділів ДП «Львіввугілля» вже демобілізовано, а 31 шахтар за контрактом продовжує службу в ЗСУ.
Для інформації: СММ ОБСЄ працює в Україні з квітня 2014 року на запрошення Президента України, українського Уряду. Метою Місії ОБСЄ є моніторинг ситуації в Україні у сфері безпеки.
Прес-служба ДП «Львіввугілля»