Контакти

Завідувач відділу інтернет сайту

тел. +38(03257)2-32-39

E-mail:

shahtar_galich@meta.ua

Гаряча лінія

Телефон для звернення громадян та працівників

тел. +38(03257)2-04-59

E-mail адрес для листів гарячої лінії:

lvug-gariacha@meta.ua

Відповіді на звернення можна прочитати в розділі інформація або за вказаним посиланням

Відповіді

Авторизація
Календар
Жовтень 2018
П В С Ч П С Н
« Вер   Лис »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Архів

У золоті вересневі дні Червоноград стає центром літературного свята… Підбито підсумки VIII Всеукраїнського літературного конкурсу ім. Володимира Дроцика. Його учасників, лауреатів, переможців уже вп’яте поспіль зустрічала Червоноградська ЗШ №9. На ці урочистості також завітали Кир Михаїл Колтун, правлячий єпископ Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ (він ще й безпосередній учасник конкурсу), о. Василь Дяків, канцлер курії єпархії, о. Володимир Ващук, адміністратор парафії церкви Пресвятої Богородиці — Владичиці України, піддиякон Богдан Садовський. Традиційно захід відкрився піснею на слова Володимира Дроцика “Місто над Бугом” у виконанні Ольги Голузинець (автор музики) й Любові Степчук. Цей пісенний твір -  гімн конкурсу.42639709_167885450793073_5317250923553095680_n

Поет, журналіст Володимир Дроцик (1940-1993 рр.) народився на Яворівщині. Але його життя тісно пов’язане з Червоноградом. Працював гірничим майстром на шахті, виступав з публікаціями у газетах, літературних журналах, колективних збірках. Хоча пішов він за межу Вічності зовсім молодим, але встиг багато зробити для рідного краю, рідної України.

- Тому Володимир Дроцик і далі живе у слові! – сказали ведучі літературно-мистецького заходу, педагоги Надія Малко й Оксана Кульчицька-Вачініч. – З ініціативи письменника, видавця Ігоря Даха йому присвячено літературний конкурс, адже шахтарський поет вартий того, щоб про нього пам’ятали.

Це свято набуває все більшої популярності. Цього року на розгляд надійшло 30 книжкових видань 26 авторів з п’яти областей України – Херсонщини, Київщини, Хмельниччини, Житомирщини і, звісно, найбільше з Львівщини. Дехто не вперше бере участь, надсилає свої твори. На жаль, не всі автори змогли прибути… Творчі доробки оцінювало журі у складі директора ЗШ №9 Любові Денисюк, завідувача шкільною бібліотекою Галини Лех, учителя-філолога Оксани Боднарчук.

Урочиста мить нагородження. Дипломи, грамоти, цінні подарунки вручали заступник міського голови Червонограда Наталія Турко, директор ЗШ №9 Любов Денисюк, бібліотечний працівник Галина Лех, меценат Володимир Коваль, ініціатор проведення конкурсу, військовий кореспондент газети «Акцент» Ігор Дах.42669616_167886317459653_928794528960217088_n

Дипломом лауреата у номінації «Духовна поезія» нагороджений владика Кир Михаїл Колтун за збірку віршів «Подяку Богові возношу». Отримуючи відзнаку, духовний отець з трепетом промовив: «Нам Бог дає життя не тільки, щоб ми жили, а й любили життя, дароване Богом. І Бог дає нам ще талант. Не закопуйте, а реалізовуйте його у Доброму Слові, як це робив Володимир Дроцик. А він таки живий, живе серед нас, живе у наших серцях, він присутній з нами, допоки його пам’ятаємо!».

Скажемо відверто: збірки духовних проповідей, повчань владики Кир Михаїла Колтуна добре знайомі для зацікавленого читача, а от поезія стала для багатьох приємним відкриттям!

У номінації «Проза» дипломом I ступеня нагороджено Богдана Дячишина за книги «Пережите-перечитане», «Слово Андрія Содомори у дзеркалах часу», «Крихти живого часу Андрія Содомори»; II ступеня – Івана Кахнича за книгу «Визвольний рух в селі Гурицько»; III ступеня – Івана Сала за книгу «Дорогами життя і творчості» (принагідно, колишнього однокурсника Володимира Дроцика з факультету журналістики Львівського державного університету ім. Івана Франка) й Лесю Ковалюк за збірку творів «Тихий сон по горах ходить…».

У номінації «Поезія» диплом I ступеня отримали Олег Олексюк, «Від берега «Я» до пристані «Ти»; Вікторія Бондаренко, «Золоті вітрила». II ступеня – Марія Лобай, «Калинова сопілка»; Павло Ризвинюк, «Злітають орли»; Наталія Калиновська «Мелодія дощу». III ступеня – Сергій Гейшев, «Рифмовані думки»; Богдан Бовшик та Людмила Пуляєва, «А ти приходиш тільки в сни»; Надія Олемар, «Карби пам’яті й душі». Окремо грамотою-подякою нагороджено Ірину Ракус за поетичні збірки «Відлуння весен» та «Строкаті вітри».42667510_167884890793129_3992009202112397312_n

Приємно, що на конкурс постійно надходять збірки творів для дітей, які зацікавлюють і надихають до роздумів, розширюють кругозір маленького читача, плекають, зміцнюють національно-патріотичний дух української дитини. У номінації «Книга для дітей» дипломом I ступеня нагороджена Світлана Соболевська за дитячий детектив «Подарунок із Романівки». II ступеня – Марія Магдзяк, «Крилаті самоцвіти»; Лідія Яцкова, «Корабель на планеті Медунія». III ступеня – Раїса Обшарська, «Промінчик у долонці»; Олег Олексюк, «Аби не плакало…»; Сергій Гейшев, «Пригоди в школі лісовій».

З-поміж інших, не менш цікава номінація «Краєзнавство. Колективні збірки та альманахи». У ній дипломом I ступеня нагороджено колектив авторів та упорядників путівника «Культурна спадщина Жовківщини», а також Віру Олеш, упорядника альманаху «Галицький меридіан». II ступеня – колектив авторів та упорядників путівника «Яворів – місто з королівською історією» і редактора-упорядника альманаху «Третій горизонт» Ольгу Голузинець. Зазначимо, що в деяких номінаціях кількість призових місць була обмежена.

Організаторами конкурсу передбачена окрема нагорода – лауреат. Вважайте її своєрідним гран-прі. У різних номінаціях такі дипломи й цінні подарунки отримали Леся Гук, «І сповідь, і молитва, і розмова…» (Поезія); Степан Павлюк, «Тіні неправди не кажуть» (Проза); Сергій Рачинець «Чудеса Ісуса» (Книга для дітей).

У процесі нагородження конкурсантів звучали пісні у виконанні учнів школи Марії Сердюхи, Романа Стахура, Вероніки Василишин, Вероніки Дмитришин, Надії Жук, Софії Ковалів (ансамбль «Гармонія», керівник – Юлія Цюпа), солістів Софії Хмілевської, Аліни Рибій, а також хору вчителів.

На завершення урочистостей директор школи Любов Денисюк сказала присутнім:

- Мене часто запитують: «Чому цей літературний конкурс назвали іменем Володимира Дроцика?». Я ж відповідаю, що Володимир Дроцик був так само знаменним для Червонограда, як свого часу Володимир Сосюра для Донбасу, а згодом і для всієї України. Не забуваймо його!

Керівник навчального закладу щиро подякувала о. Володимиру Ващуку і меценату Володимиру Ковалю за матеріальну підтримку, надану для проведення конкурсу, і запевнила, що всі книги конкурсантів будуть передані у бібліотеки Червонограда, а також нашим бійцям на Схід України. Хай Добре Слово долине і до них.

…З портрета дивиться на усіх присутніх Володимир Дроцик.

- Я з вами, бо ви зі мною.., – шепочуть його уста.

Тарас ЛЕХМАН,

прес-секретар Всеукраїнського конкурсу ім. Володимира Дроцика

Фото Ігоря Даха