Контакти

Завідувач відділу інтернет сайту

тел. +38(03257)2-32-39

E-mail:

shahtar_galich@meta.ua

Гаряча лінія

Телефон для звернення громадян та працівників

тел. +38(03257)2-04-59

E-mail адрес для листів гарячої лінії:

lvug-gariacha@meta.ua

Відповіді на звернення можна прочитати в розділі інформація або за вказаним посиланням

Відповіді

Авторизація
Календар
Грудень 2018
П В С Ч П С Н
« Лис   Січ »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Архів

vvedenie-vo-hram4 грудня християни східного обряду святкують Введення у храм Пресвятої Богородиці Діви Марії.

Її батьки Яким та Анна довго не мали дітей. Подружжя було в розпачі і дало  обітницю посвятити народжену дитину служінню Богу. І народилася у них донечка Марія. Коли дівчинці виповнилося три роки, її привели до Єрусалимського храму. Первосвященик зустрів Марію у храмі і повів до святая святих, у те приміщення, до якого заходив лише сам з очисною жертовною кров’ю. Від цього дня дитини жила у храмі, присвячуючи свій час богоугодним справам, ретельно вивчала Святе Письмо.

На Сході України подекуди зберігається звичай святити воду в ніч перед Введенням. Для цього ставлять глечик з водою просто неба. Добре, коли воно усіяне зорями.

Свято Введення за старих часів було пов’язане з початком нового року, а з плином часу відбулося його злиття з циклом християнських свят. Тому, як вважали, важливо, хто цього дня першим увійде до хати («перший полазник»). Насамперед очікували хлопчика (він ж бо – Новий Рік), потім вродливого юнака та ще й з грішми у кишені. Такий гість особливо бажаний, коли на виданні дівчата. А от з жінок до хати не пускали нікого і нічого не позичали.

Вважається, що до Введення можна копати землю лопатою, а від Введення до Благовіщення – ні. Бо земля також має відпочити, набратися сил для народження нового врожаю. Оскільки це велике церковне свято, то заборонена будь-яка важка фізична праця, навіть побутові роботи (окрім догляду з худобою). Стверджували: хто на Введення буде прати білизну, то накличе бурю на своє поле…

У народі кажуть:

- Скільки на Введення води – стільки на Юрія трави.

- Якщо є на Введення вода, то буде в мисці молока.

Підготував Тарас ЛЕХМАН