Контакти

Завідувач відділу інтернет сайту

тел. +38(03257)2-32-39

E-mail:

shahtar_galich@meta.ua

Гаряча лінія

Телефон для звернення громадян та працівників

тел. +38(03257)2-04-59

E-mail адрес для листів гарячої лінії:

lvug-gariacha@meta.ua

Відповіді на звернення можна прочитати в розділі інформація або за вказаним посиланням

Відповіді

Авторизація
Календар
Січень 2019
П В С Ч П С Н
« Гру   Лют »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Архів

різдво7 січня — Різдво Христове. Ісус був посланий Богом на землю для спокутування гріхів наших і спасіння людства. Ще старозавітні пророки передбачили місце і час народження Спасителя — 5508 рік від створення світу. Звісно, ця дата розбігається з науковими твердженнями…

Згідно з переказами Євангелія, мати Ісуса Христа Марія та її обручних Йосип жили в Назареті, а до Віфлеєму прийшли виконати наказ правителя Августа з’явитися всьому населенню на Оскільки на перепис зібралося дуже багато населення Римської імперії, Марія та Ісус не змогли найти місце для ночівлі, тому їм довелося шукати притулку у невеликій печері, у якій за поганої погоди ховалися пастухи. Там Марія і народила Сина Божого. Тоді з неба спустився Ангел і приніс звістку пастухам, що Бог народився. Вони першими прийшли вклонитися Немовляті.

З народженням Дитятка на небі засіяла Віфлеємська зірка. Орієнтуючись на неї, до печери прийшли три царі зі Сходу і принесли Богу подарунки: золото – символ царської влади, ладан – символ Божої волі, смирно – долю пророка.

Саме тих давніх часів сягає традиція виготовляти Віфлеємську зірку та прикрашати новорічну ялинку. Вона також є неодмінним атрибутом вертепу – цікавого театралізованого дійства.

Пославши свого Сина на землю, Бог-Отець показав людству свою любов до кожного з нас. Тож дуже давньою є традиція в українців ще напередодні Святого вечора і Різдва Христового миритися один з одним, прощати гріхи «вольні і невольні».

У деяких етнографічних регіонах України колядувати починали від 6 січня (Святого вечора), у деяких – від Різдва Христового. А дехто колядує ще від свята Миколая (19 грудня). Це – не гріх! Але гурти колядників починали ходити, збираючи гроші для потреб храму, ввечері 8 січня, коли у церквах відправили Собор Пресвятої Богородиці.

Прогностичні прикмети стверджують:

- Якщо на Різдво Христове високі снігову кучугури – рік буде гарний.

- Якщо цього дня відлига, то це віщує ранню теплу весну.

Підготував Тарас ЛЕХМАН