Контакти

Завідувач відділу інтернет сайту

тел. +38(03257)2-32-39

E-mail:

shahtar_galich@meta.ua

Гаряча лінія

Телефон для звернення громадян та працівників

тел. +38(03257)2-04-59

E-mail адрес для листів гарячої лінії:

lvug-gariacha@meta.ua

Відповіді на звернення можна прочитати в розділі інформація або за вказаним посиланням

Відповіді

Авторизація
Календар
Червень 2019
П В С Ч П С Н
« Тра    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Архів

imagesаПро основні аспекти проведення перерахунку пенсій з 1 квітня – у інформації заступника начальника Червоноградського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) управління обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області Світлани КАРАБІН.

Порядок проведення перерахунку пенсій для осіб, які після призначення (перерахунку) пенсії продовжують працювати, визначено ч. 4 ст. 42 Закону України “Про  загальнообов’язкове державне пенсійне  страхування”  від  09.07.2003 року №1058-IV. Що  два  роки працюючі пенсіонери  звертались  до  територіальних управлінь Пенсійного фонду України з відповідною заявою. Після набуття чинності Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій” було внесено зміни в порядок перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам. Органи Пенсійного фонду України щороку з 1 квітня без додаткового звернення особи проводять перерахунок пенсії тим особам, які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на проведення перерахунку, передбаченого абзацами першим-третім цієї частини, на найбільш вигідних умовах. Порядок проведення перерахунку пенсії без додаткового звернення особи затверджений постановою правління Пенсійного фонду України від 18.05.2018 року №10-1.

Обчислення страхового стажу, який дає право на перерахунок пенсії відповідно до цієї статті, здійснюється не раніше дня, що настає за днем, по який обчислено страховий стаж під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

Дія цієї частини не поширюється на пенсіонерів, яким призначено пенсію за вислугу років на умовах, передбачених Законом України “Про пенсійне забезпечення”, та які не досягли віку, встановленого ст. 26 цього Закону.

Вперше автоматизований перерахунок пенсій проводився з 1 квітня 2018 року. З 1 квітня 2019 року перерахунок пенсії без додаткового звернення проведено тим особам, які на 1 березня 2019 року набули на нього право, а саме: минуло два роки після призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

Перерахунок пенсії проводиться пенсіонерам, які після призначення (перерахунку) пенсії:

1. продовжували працювати та мають не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої (якого) призначено (попередньо перераховано) пенсію або із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в ч.1 ст. 40 Закону, за даними реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії;

2) продовжували працювати і мають менш як 24 місяці страхового стажу. Перерахунок пенсії проводиться не раніше ніж через два роки з дня звернення за призначенням (попереднім перерахунком) пенсії. Перерахунок проводиться з урахуванням страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) та із заробітної плати (доходу), з якої (якого) призначено (попередньо перераховано) пенсію.

Отже, при проведенні автоматизованого перерахунку визначається, який перерахунок вигідніше проводити: з урахуванням набутого страхового стажу чи з урахуванням і страхового стажу, і заробітку особи, який вона одержала за роботу після призначення (попереднього перерахунку)   пенсії.  У  разі  доцільності пенсія перераховується із врахуванням заробітної плати за період, визначений ч. 1 ст. 40 страхового Закону. Для цього необхідно визначити, чи зріс коефіцієнт заробітку особи після додавання і стажу і заробітку.

У будь-якому випадку при проведенні перерахунку пенсії застосовується той показник середньої заробітної плати, який був врахований при призначенні чи попередньому перерахунку пенсії. Також слід зазначити, що у разі врахування страхового стажу та заробітку, набутого за роботу після попереднього перерахунку пенсії, доплату за понаднормовий страховий стаж буде визначено, виходячи зі страхового стажу 30 років у жінок та 35 років у чоловіків.

Пенсіонери, які продовжують працювати, але на 1 березня поточного року не набули право на проведення автоматизованого перерахунку, у разі виконання вимог ч.4 ст.42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, можуть звертатися до органів Пенсійного фонду України за місцем перебування на обліку з заявами про проведення індивідуального перерахунку. Перерахунок провадитиметься з першого числа місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано після 15 числа. У разі неподання пенсіонером такої заяви перерахунок пенсії буде проведено з 1 квітня наступного року в автоматизованому режимі.

Особам, які після призначення (попереднього перерахунку) працювали на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 2016 року № 461, перерахунок проводиться відповідно до п.3,4 цього Порядку.

За заявами осіб, які працювали на підземних роботах та на роботах за списком №1 та додатково наданою уточнюючою довідкою, виданою відповідно до п.20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637, з урахуванням  результатів  атестації  робочих місць пенсія перераховується у строки, встановлені частиною четвертою ст. 45 Закону. При перерахунку пенсії пільговий стаж  обчислюється по лютий включно.

У період по 11 жовтня 2019 року особи, яким проведено перерахунок пенсії відповідно до цього Порядку, можуть за поданою заявою провести перерахунок на умовах, передбачених абзацами першим-третім частини четвертої ст. 42 Закону. Обчислення страхового стажу, який дає право на такий перерахунок, починається з дня, що настає за днем, по який обчислено страховий стаж під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії, проведеного до 1 квітня 2018 року. Перерахунок пенсії проводиться на підставі заяви пенсіонера у строки, встановлені частиною четвертою ст.45 Закону.

Червоноградський сервісний центр проводить прийом громадян за принципом “Єдиного вікна” в кабінетах №12 та №13 з понеділка по четвер від 9.00 до 18.00, у п’ятницю – від  9.00. до 16.45 (без обідньої перерви). Номер телефону гарячої лінії: (03249) 4-60-90.

Довідково: станом на 1.04.19р. на обліку перебуває 26 043 пенсіонерів. З 1 квітня проведено автоматизований перерахунок пенсії 962 особам, у тому числі 286 пенсіонерам, які після призначення (попереднього перерахунку) працювали на підземних роботах та на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1.