Контакти

ДП «Львіввугілля»

E-mail: lvug@bis.net.ua

тел. +38(03257)2-32-39

Гаряча лінія

Телефон для звернення громадян та працівників

тел. +38(03257)2-04-59

E-mail адрес для листів гарячої лінії:

lvug-gariacha@meta.ua

Відповіді на звернення можна прочитати в розділі інформація або за вказаним посиланням

Відповіді

Авторизація
Календар
Січень 2021
П В С Ч П С Н
« Гру   Лют »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів

22 січня відзначаємо 102-у річницю з дня проголошення Акту Злуки українських земель. 9 січня 1918 року Центральна Рада своїм Четвертим Універсалом проголосила Українську Народну Республіку самостійною, незалежною, вільною державою українського народу. А 22 січня 1919 р. відбулося об’єднання УНР і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР).

соборність-сайт

  • Українська Народна Республіка – перша українська держава у ХХ ст., а 24 серпня 1991 року відбулося фактично не здобуття, а відновлення незалежності.
  • Українська Народна Республіка першою серед нових держав у Східній Європі проголосила незалежність – раніше, ніж три країни Балтії, Польща та Чехія.
  • Проголошення Соборності УНР та ЗУНР 22 січня 1919 року є історичним актом об’єднання українських земель в єдину державу. Саме ці події, а не приєднання Західної України до СРСР 1939 року, є суттєвими для історії новітнього українського державотворення.
  • Акт Злуки був наслідком і вершиною об’єднавчого руху, що тривав від середини ХІХ ст. на українських землях, що були в складі різних держав.
  • акт-1-сайт
  • Незалежність і Соборність є запорукою  Української державності. Сьогодні військові Збройних Сил України так само відстоюють не лише Незалежність, а й Соборність України, як і їхні попередники понад 100 років тому.

Еволюція ідей Соборності України має давню історію. Німецький учений і мандрівник, основоположник антропогеографії Йоган Георг Коль, проїхавши в 1830-х рр. через всю Україну (від Харкова до Перемишля), дійшов висновку, що «хвилево Україна роздерта поміж сусідами. Але матеріал для будови української держави лежить готовий: коли не нині, то завтра з’явиться будівничий, що збудує з тих матеріалів велику і незалежну Українську Державу!».

акт-2-сайт

У першому номері часопису УНП «Самостійна Україна» (вересень 1905 р., Львів) був надрукований проект Конституції соборної України за назвою «Основний закон «Самостійної України» Спілки народу українського», в якому визначалися територіальні межі держави, перераховувалися заселені українцями області, з яких вона мала складатися. Всього таких земель – областей було дев’ять: 1. Чорноморська Україна; 2. Слобідська Україна; 3. Степова Україна; 4. Лівобережна Україна, або Гетьманщина; 5. Полісся, або Гайова Україна; 6. Правобережна Україна; 7. Підгірська Україна; 8. Горова Україна і 9. Понадморська Україна [17]. Назва «Україна», яка повторювалася у назвах окремих земель, мала підкреслити територіальну і державну цілісність країни.

22 січня 1919 р. був проголошений Акт Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що символізувало остаточне об’єднання українських земель у єдину державу: «од нині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західно-Українська Народня Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна…»

акт-3-сайт

Цікаво, що автор майже всіх декларацій і законодавчих актів УНР Володимир Винниченко у 1919 році висловив таке розуміння Соборності : «Ми дамо вам, брати галичане, степовий, широкий розмах нашої душі, і візьмемо в вас дисципліну, європеїзм, точний аналіз, і тоді з нас вийде добра нація. Нехай в даний мент ми й не вдержимося, але те, що ми зробили, не загине»

З днем Соборності України! Миру та Божої благодаті!