Контакти

ДО ДЕЯКИХ РОЗДІЛІВ САЙТУ ІНФОРМАЦІЯ

ТИМЧАСОВО

ОБМЕЖЕНА

E-mail: lvug@bis.net.ua

тел. +38(03257)2-32-39

Гаряча лінія

ПОВІДОМИТИ ПРО КОРУПЦІЮ

Телефон для звернення:

+38(03257)2-04-59

Календар
Січень 2023
П В С Ч П С Н
« Гру   Лют »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Авторизація
Архів

Завдання вугільної галузі – забезпечити потреби генерації для завершення поточного і проходження наступних опалювальних сезонів, – наголосив Міністр енергетики України Герман Галущенко на нараді, яка відбулась 4 січня у Києві, за участі керівників вугільних підприємств, шахтарських профспілок, народних депутатів України, представників профільного парламентського комітету Михайла Бондара та Михайла Волинця.

005

Від ДП «Львіввугілля» були присутні: перший керівник Олег Акімов, голова ЛТО ППВПУ Олег Турчин (відеозв’язок), голова РО НПГУ м. Червоноград Мирослава Кафтан, голови первинних профспілкових організацій шахт та допоміжних підприємств.

Під час зустрічі обговорили нагальні питання діяльності державних вугледобувних підприємств, зокрема їх фінансового та матеріального забезпечення, а також особливості діяльності в умовах воєнного стану.

002

«У цей вкрай важкий для нашої країни час ДП «Львівввугілля» знаходить шляхи вирішення багатьох актуальних питань, забезпечуючи стабільний вуглевидобуток, але на сьогодні залишаються життєво важливі питання, які держпідприємство не має змоги вирішити без підтримки держави – повернення пільги з оподаткування ПДВ та бюджетне фінансування для нашого підприємства на поточний рік.

004

Щодо першого – просимо якомога швидше розглянути на засіданні Кабміну можливість вирішення цього питання» – наголосив у своєму виступі перший керівник держпідприємства Олег Акімов.

Михайло Бондар підкреслив – припинення дії пільги з оподаткування ПДВ щодо операцій з постачання вугілля блокує роботу вугільних підприємств.

Шахтарські профспілки висунули низку питань, без вирішення яких робота держпіждприємства залишається напруженою: 006

*необхідність врегулювати на законодавчому рівні списання заборгованості по ЄСВ державним вугільним підприємствам, адже страховий стаж працівникам зараховується з відставанням у 1,5-2 роки;

* підняття ціни на вугілля для збалансованої роботи вугільних підприємств;

003

* підняття заробітної плати відповідно до дії Галузевої угоди в розрізі оплати праці з прив’язкою до мінімальної заробітної плати, а не до прожиткового мінімуму, який діє на сьогодні.;

* виділення цільових коштів на охорону праці, зокрема на придбання саморятівників, термін яких на багатьох шахтах закінчується в найближчі місяці.

Народні депутати Михайло Бондар та Михайло Волинець висловили свою підтримку і запевнили, що зі свого боку вирішуватимуть шахтарські питання на законодавчому рівні. 001

“Зараз основне завдання – пройти осінньо-зимовий період. Однак навантаження на теплову генерацію буде зберігатися протягом усього року. Через російську агресію ми втратили близько 90% вітрової генерації і до 40% сонячної. Таким чином, теплова генерація буде нести значне навантаження.

 Цей і наступний опалювальні сезони ми будемо жити за рахунок власного видобутку. І це факт, який треба прийняти і, виходячи з нього, розраховувати подальші плани ”, – сказав Герман Галущенко.

Крім того, міністр наголосив, що з приводу звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання вугілля на митній території України в найближчий час буде напрацьовано відповідний Урядовий законопроєкт та підтримав низку ініціатив учасників наради щодо сприяння підприємствам вугільної галузі під час воєнного стану.

За підсумками наради буде напрацьований протокол.

Окремо представники державних вуглевидобувних підприємств та профспілки наголосили на необхідності призначення профільного заступника Міністра енергетики.

 Фото Міненерго