Контакти

ДО ДЕЯКИХ РОЗДІЛІВ САЙТУ ІНФОРМАЦІЯ

ТИМЧАСОВО

ОБМЕЖЕНА

E-mail: lvug@bis.net.ua

тел. +38(03257)2-32-39

Гаряча лінія

ПОВІДОМИТИ ПРО КОРУПЦІЮ

Телефон для звернення:

+38(03257)2-04-59

Календар
Травень 2023
П В С Ч П С Н
« Кві   Чер »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Авторизація
Архів

Колись кошти зберігали у скляних банках, а зараз навіть діти зберігають їх на банківських рахунках. Національне агентство обов’язково допоможе декларантам безпомилково заповнити у розділі 12.1 декларації відомості про банківські рахунки та фінансові установи, у яких зберігаються кошти та інше майно.

Опитування серед декларантів показало, що заповнення саме цього розділу декларації 41,4 % з опитаних вважають найскладнішим.

Поради від НАЗК при заповненні цього розділу декларації:

перед заповненням декларації зверніться до банківської установи, в якій відкрито рахунки, щоб отримати вичерпний перелік рахунків, рух коштів по кожному з них і розміри залишків на дату, яка потрібна для заповнення декларації (ця послуга банків, як правило, безоплатна та отримується через електронний застосунок). Пам’ятайте, що відомості про банківські рахунки, у тому числі відкриті за кордоном, треба зазначати у декларації незалежно від того, чи наявні на них залишки коштів на кінець звітного періоду чи ні.

Нагадаємо також, що до фінансових установ (крім банків) належать кредитні спілки, недержавні пенсійні фонди, інвестиційні фонди і компанії, фонди фінансування будівництва та інші юридичні особи, що надають фінансові послуги. Рекомендуємо до заповнення декларації також отримати необхідну інформацію від таких установ!

  • створіть чернетку декларації на основі декларації, поданої за попередній звітний період, до якої автоматично будуть перенесені відомості про рахунки і установи, вам залишиться лише уважно їх переглянути, прибрати неактуальні і додати нові дані!
  • щоб назви банківських та інших фінансових установ були коректними, а їх написання взагалі не зайняло у вас часу, спочатку вкажіть код ЄДРПОУ установи, та оберіть запропоновану назву із довідника, вона автоматично буде перенесена у відповідне поле декларації!

Уважно прочитайте актуальні роз’яснення НАЗК з питань заповнення цього розділу, з яких ви дізнаєтесь:

  • Відомості про які банки, фінансові установи необхідно зазначити в декларації? (https://wiki.nazk.gov.ua/?sl=4614)
  • В яких випадках слід зазначати дані про рахунки, відкриті в одній установі, як один об’єкт (одним записом)? (https://wiki.nazk.gov.ua/?sl=4623)
  • Як коректно зазначити відомості про особу, яка має право розпоряджатись рахунком? (https://wiki.nazk.gov.ua/?sl=4617)
  • Як вказати відомості про банківський рахунок, який відкрито суб’єктом декларування на ім’я неповнолітнього члена сім’ї? (https://wiki.nazk.gov.ua/?sl=4621)
  • Чи відображаються відомості про рахунки, відкриті декларантом чи членом його сім’ї як фізичною особою-підприємцем? (https://wiki.nazk.gov.ua/?sl=4715)
  • Як відобразити наявність індивідуального банківського сейфа (комірки)? (https://wiki.nazk.gov.ua/?sl=4625)
  • Чи потрібно зазначати відомості про поточний рахунок, відкритий для зарахування допомоги в рамках Програми «єПідтримка»? (https://wiki.nazk.gov.ua/?sl=4631)