Контакти

Завідувач відділу інтернет сайту

тел. +38(03257)2-32-39

E-mail:

shahtar_galich@meta.ua

Гаряча лінія

Телефон для звернення громадян та працівників

тел. +38(03257)2-04-59

E-mail адрес для листів гарячої лінії:

lvug-gariacha@meta.ua

Відповіді на звернення можна прочитати в розділі інформація або за вказаним посиланням

Відповіді

Авторизація
Календар
Лютий 2019
П В С Ч П С Н
« Січ   Бер »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  
Архів

У Червоноградській філії Львівського музею історії релігії (палац Потоцьких) відбулася презентація персональної виставки відомого в нашому краї та за його межами гравера, колишнього працівника шахти “Відродження” Ярослава Гладкого.

- Цей митець спроможний пода­рувати світ. Так сказав про відомого червоно­градця заслужений діяч мистецтв України Володимир Підгора, – такими слова розпочала презентацію виставки директор музею Галина Гриник. – Саме тут, в нашому музеї, у 1996 році ми відкри­ли талант Ярослава Гладкого,  коли відбулася його перша персональна виставка. Зараз це вже шоста виставка митця у шахтар-ському Червонограді.

DSCN7987 DSCN8055

- Розпочалося моє знайомство з гравюрою з відвідин Київського національного музею імені Тараса Шевченка в 1974 році, – розповідає Ярослав Михайлович. – Там я захопився цим мистецтвом і вирішив відтворити це на дереві. Працюю в унікальній нетрадиційній техніці “дереворит в позитиві”, яку сам й розробив, в основі її – штрих.

У 2014 році Ярослав Гладкий із виставкою  картин  був  у  музеї “Шахтарська слава” ДП “Львіввугілля”, де презентував свою ікону Святої Варвари – покровительки всіх гірників. Цю ж ікону було передано у храм Святої Варвари, де вона займає чільне місце, і кожен охочий може приклонитися перед її образом.

На виставці Ярослав Гладкий представив публіці на огляд більше тридцяти творів. У його роботах  відображається   релігійна  тематика  (“Кристинопільська Чудотворна ікона Божої Матері”), портрети (“Тарас Шевченко”, “Олександр Довженко”), кохання (“Забави: любов амурів”), автопортрети  (“Автопортрет.  Весняний настрій”, “Автопортрет. Студентські роки”), а музою є дружина Світлана.

DSCN8111 DSCN8113

Хист до гравірування передався і онукові Гладкого Олександрові, чиї дві роботи “Вічна весна” і “Купальниця” також представлені в експозиції.

Під час виставки лунали вітання та колядки у виконанні дипломантів “Різдвяних дзвіночків-2017″ Анастасії Сохань і Олени Ткачук, квартету саксофоністів Червоноградської школи мистецтв “Юніор” (керівник Павло Захарченко) та НЖТ “Прозерок” (голова Юлія Бурко).

- Оглянувши твори, я отримав багато позитиву. Я  хоч і не художник, але коли дивлюся на ці картини, мене щоразу вражає техніка виконання, чогось подібного я досі не бачив , – поділився враженнями від огляду виставки колишній працівник шахти  “Червоноградська”, краєзнавець Іван Напора.

Триватиме виставка Ярослава Гладкого в музеї протягом лютого і березня.

 

Ігор ЙОСИПІВ

 

  На фото:  директор Червоноградської філії Львівського музею історії релігії  Гали­на  Гриник

  (у центрі)  презентує виставку Яро­слава Гладкого.

За матеріалами газети «Гірник»