Контакти

ДО ДЕЯКИХ РОЗДІЛІВ САЙТУ ІНФОРМАЦІЯ

ТИМЧАСОВО

ОБМЕЖЕНА

E-mail: lvug@bis.net.ua

тел. +38(03257)2-32-39

Гаряча лінія

ПОВІДОМИТИ ПРО КОРУПЦІЮ

Телефон для звернення:

+38(03257)2-04-59

Календар
Листопад 2023
П В С Ч П С Н
« Жов   Гру »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Авторизація
Архів

Сьогодні ДП “Львіввугілля” з робочим візитом відвідали  Еліз Віж‘є – заступниця директора Проекту “Підтримка структурних змін у вугільних регіонах України”, що впроваджується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) за дорученням Уряду Німеччини, й голова регіонального офісу в Червонограді Галина Литвин.

сайт6

Пілотним проєктом для програми “Підтримка структурних змін у вугільних регіонах України” процес цивілізованого закриття шахти «Великомостівська», яка перебуває у підпорядкуванні державного підприємства. З листопада 2022 року ця копальня припинила видобуток вугілля внаслідок вичерпання запасів. Діючі шахти ДП “Львіввугілля” у цьому проєкті не розглядаються.

Еліз Віж’є зазначила, що подальше використання території і будівель “Великомостівської” потребує широкої залученості громадськості до обговорення. Важливі не лише технічний і екологічний аспекти, але й соціальний. Але спочатку потрібно сформувати з усіма стейкхолдерами – Міненерго, Мінінфраструктури, Львівською обласною військовою адміністрацією, Червоноградською громадою, ДП “Львіввугілля”, шахтарськими профспілками – спільну позицію.

 Керівник ДП “Львіввугілля” Вадим Крась інформував про кроки, здійснені спеціалістами держпідприємства у рамках спільної угоди про співпрацю з GIZ, й проблеми, які потребують вирішення на вищих владних рівнях. Зокрема, у розробці необхідної юридичної і технічної документації для подальшої реалізації Проєкту. Також було запропоновано GIZ розглянути пропозиції щодо напрацювання проєкту з розміщення сонячних панелей на промислових територіях шахт.

Щоб краще зрозуміти культурні традиції й історію шахтарського краю, у рамках візиту делегація GIZ відвідала Музей шахтарської слави та навчальний полігон Червоноградського учбово-курсового комбінату. Реалістична навчальна шахта у форматі “лава-штрек” з діючими гірничими машинами і механізмами дала іноземним гостям уявлення про процес вуглевидобутку на копальнях Прибужжя.сайт67

Довідково: Червоноградський район першим в Україні розпочинає процес трансформації вугільних територій. Фахівці GIZ допомагають у процесі розроблення Плану дій.  Розробка Плану дій триватиме упродовж 2023-2024 років. Відповідно до розпорядження очільника Львівської обласної військової адміністрації Максима Козицького «Про розроблення проєкту Плану дій зі справедливої трансформації Червоноградського вугільного мікрорегіону Львівської області на період до 2030 року» затверджено склад Керівного комітету та Робочої групи з розроблення Плану дій.